UPA1E681MPD1TD
Nichicon
Producto No:
UPA1E681MPD1TD
Fabricante:
Nichicon
Descripción:
CAP ALUM 680UF 20% 25V RADIAL
En stock : 3
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.689" (17.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 25 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 930 mA @ 120 Hz
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 4000 Hrs @ 105°C
Ratings -
Series UPA
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 1.24 A @ 100 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 680 µF
Package Cut Tape (CT)
Impedance 49 mOhms