UPHW6151MHD
Nichicon
Producto No:
UPHW6151MHD
Fabricante:
Nichicon
Descripción:
CAP ALUM 150UF 20% 420V RADIAL
En stock : 240
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.476" (37.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Voltage - Rated 420 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.709" Dia (18.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 920 mA @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series UPH
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 1.38 A @ 10 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 150 µF