UPJ1C331MPD1TD
Nichicon
Producto No:
UPJ1C331MPD1TD
Fabricante:
Nichicon
Descripción:
CAP ALUM 330UF 20% 16V RADIAL
En stock : 336
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.630" (16.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.138" (3.50mm)
Voltage - Rated 16 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 455 mA @ 120 Hz
Product Status Not For New Designs
Lifetime @ Temp. 3000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series UPJ
Package / Case Radial, Can
Mfr Nichicon
Capacitance 330 µF
Package Cut Tape (CT)
Impedance 180 mOhms