UPJ2A330MPD6TD
Nichicon
Producto No:
UPJ2A330MPD6TD
Descripción:
CAP ALUM 33UF 20% 100V RADIAL
En stock : 650
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.551" (14.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 100 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 166 mA @ 120 Hz
Product Status Not For New Designs
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 293 mA @ 10 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 33 µF
Package Cut Tape (CT)
Impedance 420 mOhms