UPM2AR47MDD1TD
Nichicon
Producto No:
UPM2AR47MDD1TD
Descripción:
CAP ALUM 0.47UF 20% 100V RADIAL
En stock : 713
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.492" (12.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.098" (2.50mm)
Voltage - Rated 100 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.197" Dia (5.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 8 mA @ 120 Hz
Product Status Obsolete
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 68 mA @ 10 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 0.47 µF
Package Cut Tape (CT)
Impedance 43 Ohms