UPS2C221MHD
Nichicon
Producto No:
UPS2C221MHD
Descripción:
CAP ALUM 220UF 20% 160V RADIAL
En stock : 250
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.476" (37.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Voltage - Rated 160 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.709" Dia (18.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 500 mA @ 120 Hz
Product Status Last Time Buy
Lifetime @ Temp. 3000 Hrs @ 105°C
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 800 mA @ 10 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 220 µF