UPT2G820MHD
Nichicon
Producto No:
UPT2G820MHD
Fabricante:
Nichicon
Descripción:
CAP ALUM 82UF 20% 400V RADIAL
En stock : 23
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.299" (33.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Voltage - Rated 400 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.630" Dia (16.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 500 mA @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series UPT
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 800 mA @ 10 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 82 µF