UPV1H680MGD
Nichicon
Producto No:
UPV1H680MGD
Fabricante:
Nichicon
Descripción:
CAP ALUM 68UF 20% 50V RADIAL
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.512" (13.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.138" (3.50mm)
Voltage - Rated 50 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Product Status Not For New Designs
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series UPV
Package / Case Radial, Can
Mfr Nichicon
Capacitance 68 µF
Package Bulk
Impedance 280 mOhms