UPW1A330MDD6TP
Nichicon
Producto No:
UPW1A330MDD6TP
Fabricante:
Nichicon
Descripción:
CAP ALUM 33UF 20% 10V RADIAL
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.315" (8.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.098" (2.50mm)
Voltage - Rated 10 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.197" Dia (5.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 36 mA @ 120 Hz
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series UPW
Package / Case Radial, Can
Mfr Nichicon
Capacitance 33 µF
Package Cut Tape (CT)
Impedance 950 mOhms