UPW1E331MPD6TD
Nichicon
Producto No:
UPW1E331MPD6TD
Descripción:
CAP ALUM 330UF 20% 25V RADIAL
En stock : 2730
Polarization Polar
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.650" (16.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.138" (3.50mm)
Voltage - Rated 25 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 474.5 mA @ 120 Hz
Product Status Not For New Designs
Lifetime @ Temp. 3000 Hrs @ 105°C
Mfr Nichicon
Capacitance 330 µF
Package Cut Tape (CT)
Impedance 85 mOhms