UPW1J470MPD
Nichicon
Producto No:
UPW1J470MPD
Descripción:
CAP ALUM 47UF 20% 63V RADIAL
En stock : 11785
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.453" (11.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.138" (3.50mm)
Voltage - Rated 63 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 121.5 mA @ 120 Hz
Product Status Not For New Designs
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 3000 Hrs @ 105°C
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 405 mA @ 100 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 47 µF
Package Bulk
Impedance 342 mOhms