UPW1V471MPD
Nichicon
Producto No:
UPW1V471MPD
Descripción:
CAP ALUM 470UF 20% 35V RADIAL
En stock : 5766
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.787" (20.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 35 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 915 mA @ 120 Hz
Product Status Not For New Designs
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 1.22 A @ 100 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 470 µF
Package Bulk
Impedance 52 mOhms