UPW2A330MPD6TD
Nichicon
Producto No:
UPW2A330MPD6TD
Descripción:
CAP ALUM 33UF 20% 100V RADIAL
En stock : 2837
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.650" (16.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.138" (3.50mm)
Voltage - Rated 100 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 108 mA @ 120 Hz
Product Status Not For New Designs
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 3000 Hrs @ 105°C
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 360 mA @ 100 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 33 µF
Package Cut Tape (CT)
Impedance 450 mOhms