UPW2D2R2MED
Nichicon
Producto No:
UPW2D2R2MED
Descripción:
CAP ALUM 2.2UF 20% 200V RADIAL
En stock : 830
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.433" (11.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.098" (2.50mm)
Voltage - Rated 200 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.248" Dia (6.30mm)
Ripple Current @ Low Frequency 25 mA @ 120 Hz
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 40 mA @ 10 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 2.2 µF