UPW2E220MHD
Nichicon
Producto No:
UPW2E220MHD
Descripción:
CAP ALUM 22UF 20% 250V RADIAL
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.984" (25.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 250 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.492" Dia (12.50mm)
Ripple Current @ Low Frequency 155 mA @ 120 Hz
Product Status Last Time Buy
Lifetime @ Temp. 7000 Hrs @ 105°C
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 248 mA @ 10 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 22 µF