UPW2G101MRH
Nichicon
Producto No:
UPW2G101MRH
Descripción:
CAP ALUM 100UF 20% 400V RADIAL
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.969" (50.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 400 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.866" Dia (22.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 350 mA @ 120 Hz
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 8000 Hrs @ 105°C
Mfr Nichicon
Capacitance 100 µF