UPZ2D271MHD
Nichicon
Producto No:
UPZ2D271MHD
Fabricante:
Nichicon
Descripción:
CAP ALUM 270UF 20% 200V RADIAL
En stock : 40
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.319" (33.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Voltage - Rated 200 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.630" Dia (16.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 870 mA @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series UPZ
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 1.218 A @ 10 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 270 µF