USR2C-75RB8
Riedon
Producto No:
USR2C-75RB8
Fabricante:
Riedon
Paquete:
TO-220
Descripción:
RES 75 OHM 0.1% 6W TO220
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.689" (17.50mm)
Tolerance ±0.1%
Size / Dimension 0.400" L x 0.157" W (10.16mm x 4.00mm)
Temperature Coefficient ±3ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package TO-220
Resistance 75 Ohms
Series USR
Power (Watts) 6W