UUJ2D330MNQ6MS
Nichicon
Producto No:
UUJ2D330MNQ6MS
Fabricante:
Nichicon
Descripción:
CAP ALUM 33UF 20% 200V SMD
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.866" (22.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size 0.535" L x 0.535" W (13.60mm x 13.60mm)
Lead Spacing -
Voltage - Rated 200 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.492" Dia (12.50mm)
Ripple Current @ Low Frequency 220 mA @ 120 Hz
Product Status Not For New Designs
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series UUJ
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 352 mA @ 10 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 33 µF