UUL1E331MNL1GS
Nichicon
Producto No:
UUL1E331MNL1GS
Fabricante:
Nichicon
Descripción:
CAP ALUM 330UF 20% 25V SMD
En stock : 3
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.413" (10.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size 0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm)
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 238 mA @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series UUL
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 357 mA @ 10 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 330 µF