UUN1V331MNQ6MS
Nichicon
Producto No:
UUN1V331MNQ6MS
Fabricante:
Nichicon
Descripción:
CAP ALUM 330UF 20% 35V SMD
Guía del usuario
Polarization Bi-Polar
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.886" (22.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size 0.673" L x 0.673" W (17.10mm x 17.10mm)
Lead Spacing -
Voltage - Rated 35 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.630" Dia (16.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 450 mA @ 120 Hz
Product Status Not For New Designs
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series UUN
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 675 mA @ 10 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 330 µF