Nichicon
Producto No:
UVK2W680MHD
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
CAP ALUM 68UF 20% 450V RADIAL
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$4.028
$4.028
10
$3.62615
$36.2615
50
$3.14298
$157.149
100
$2.73999
$273.999
500
$2.256459
$1128.2295
1000
$2.095292
$2095.292
2500
$2.055002
$5137.505
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Polarization | Polar |
| Operating Temperature | -25°C ~ 85°C |
| Applications | General Purpose |
| Height - Seated (Max) | 1.476" (37.50mm) |
| Tolerance | ±20% |
| Surface Mount Land Size | - |
| Lead Spacing | 0.295" (7.50mm) |
| Voltage - Rated | 450 V |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | 0.709" Dia (18.00mm) |
| Ripple Current @ Low Frequency | 260 mA @ 120 Hz |
| Product Status | Not For New Designs |
| Lifetime @ Temp. | 2000 Hrs @ 85°C |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | - |
| Ratings | - |
| Series | UVK |
| Package / Case | Radial, Can |
| Ripple Current @ High Frequency | 416 mA @ 10 kHz |
| Mfr | Nichicon |
| Capacitance | 68 µF |
| Package | Bulk |