UVY2AR33MDD1TA
Nichicon
Producto No:
UVY2AR33MDD1TA
Fabricante:
Nichicon
Descripción:
CAP ALUM 0.33UF 20% 100V RADIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.492" (12.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.079" (2.00mm)
Voltage - Rated 100 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.197" Dia (5.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 5 mA @ 120 Hz
Product Status Not For New Designs
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 105°C
Ratings -
Series UVY
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 10 mA @ 10 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 0.33 µF