UVZ1E330MDD
Nichicon
Producto No:
UVZ1E330MDD
Fabricante:
Nichicon
Descripción:
CAP ALUM 33UF 20% 25V RADIAL
En stock : 6607
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.492" (12.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.079" (2.00mm)
Voltage - Rated 25 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.197" Dia (5.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 68 mA @ 120 Hz
Product Status Not For New Designs
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series UVZ
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 136 mA @ 10 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 33 µF