UWP30-0R5J8
Riedon
Producto No:
UWP30-0R5J8
Fabricante:
Riedon
Descripción:
CHAS MNT 0.5 OHM 30W BRKT
En stock : 41
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 275°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) 0.787" (20.00mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 2.913" L x 0.748" W (74.00mm x 19.00mm)
Temperature Coefficient ±260ppm/°C
Product Status Active
Mounting Feature Brackets
Resistance 500 mOhms
Series UWP
Power (Watts) 30W
Package / Case Radial, Rectangular Case
Coating, Housing Type Ceramic
Mfr Riedon
Features Flame Proof, Safety
Failure Rate -
Package Bulk
Lead Style Quick Connects, 0.250" (6.35mm)