Essentra Components
Producto No:
V-1003
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
CBL CLIP U-TYPE BLACK FASTENER
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| Color | Black |
| Panel Hole Size | 0.094" (2.39mm) |
| Material | Polyvinyl Chloride (PVC) |
| Mounting Type | Fastener |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Product Status | Active |
| Type Attributes | - |
| Screw Size | #2 (M2) |
| Series | Richco |
| Type | Clip, U-Type |
| Panel Thickness | - |
| Length | 0.520" (13.21mm) |
| Mfr | Essentra Components |
| Height | 0.450" (11.43mm) |
| Features | Flame Retardant |
| Bundle Center to Mounting Center | - |
| Package | Bulk |
| Width | 0.500" (12.70mm) |
| Material Thickness | - |
| Adhesive | - |
| Opening Size | 0.440" (11.18mm) |
| Base Product Number | - |