Omron Electronics Inc-EMC Div
Producto No:
V-152-2A5
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
SWITCH SNAP ACT SPST-NC 15A 250V
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$4.199
$4.199
10
$3.7069
$37.069
25
$3.45952
$86.488
50
$3.29498
$164.749
100
$2.800695
$280.0695
250
$2.553562
$638.3905
500
$2.388813
$1194.4065
1000
$2.306448
$2306.448
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Position | 0.600" (15.2mm) |
| Operating Temperature | -25°C ~ 80°C |
| Release Force | 14gf |
| Ingress Protection | IP40 |
| Termination Style | Solder, Quick Connect - 0.187" (4.7mm) |
| Actuator Type | Lever, Straight |
| Current Rating (Amps) | 15A (AC), 600mA (DC) |
| Circuit | SPST-NC |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Mechanical Life | 50,000,000 Cycles |
| Product Status | Active |
| Series | V |
| Voltage Rating - DC | 125 V |
| Switch Function | On-Mom |
| Operating Force | 125gf |
| Overtravel | 0.062" (1.6mm) |
| Voltage Rating - AC | 250 V |
| Electrical Life | 100,000 Cycles |
| Mfr | Omron Electronics Inc-EMC Div |
| Pretravel | 0.157" (4.0mm) |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | V-152 |
| Differential Travel | 0.060" (1.5mm) |