V048T320M009
Vicor Corporation
Producto No:
V048T320M009
Descripción:
DC DC CONVERTER 32V 300W
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 55V
Voltage - Isolation 2.25 kV
Voltage - Output 1 32V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.28" L x 0.87" W x 0.26" H (32.5mm x 22.0mm x 6.7mm)
Product Status Obsolete
Current - Output (Max) 9.4A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 26V
Series VI Chip® VTM®
Power (Watts) 300 W
Type Voltage Transformation Module
Package / Case Module
Efficiency 96%