V05E11PL2B
Littelfuse Inc.
Producto No:
V05E11PL2B
Fabricante:
Littelfuse Inc.
Descripción:
VARISTOR 18V 500A DISC 5MM
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Varistor Voltage (Min) 16.2 V
Capacitance @ Frequency 1300 pF @ 1 MHz
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Varistor Voltage (Typ) 18 V
Varistor Voltage (Max) 19.8 V
Series LV UltraMOV™
Energy 2J
Package / Case Disc 5mm
Mfr Littelfuse Inc.
Maximum AC Volts 11 V
Number of Circuits 1
Package Bulk
Maximum DC Volts 14 V
Current - Surge 500 A