Littelfuse Inc.
Producto No:
V102HA40
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
VARISTOR 1KV 40KA DISC 40MM TABS
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| Operating Temperature | -55°C ~ 85°C (TA) |
| Varistor Voltage (Min) | 900 V |
| Capacitance @ Frequency | 1200 pF @ 1 MHz |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Varistor Voltage (Typ) | 1 kV |
| Varistor Voltage (Max) | 1.1 kV |
| Series | HA |
| Energy | 1000J |
| Package / Case | Disc 40mm, Formed Tabs |
| Mfr | Littelfuse Inc. |
| Maximum AC Volts | 1 kV |
| Number of Circuits | 1 |
| Package | Bulk |
| Maximum DC Volts | 1.29 kV |
| Current - Surge | 40 kA |