V120ZA05
Littelfuse Inc.
Producto No:
V120ZA05
Fabricante:
Littelfuse Inc.
Descripción:
VARISTOR 120V 400A DISC 5MM
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 85°C (TA)
Varistor Voltage (Min) 108 V
Capacitance @ Frequency 250 pF @ 1 MHz
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Varistor Voltage (Typ) 120 V
Varistor Voltage (Max) 132 V
Series ZA
Energy 3J
Package / Case Disc 5mm
Mfr Littelfuse Inc.
Maximum AC Volts 75 V
Number of Circuits 1
Package Bulk
Maximum DC Volts 102 V
Current - Surge 400 A