V130LT1PX2855
Littelfuse Inc.
Producto No:
V130LT1PX2855
Fabricante:
Littelfuse Inc.
Descripción:
VARISTOR 220V 1.2KA DISC 7MM
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 85°C (TA)
Varistor Voltage (Min) 198 V
Capacitance @ Frequency 180 pF @ 1 MHz
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Varistor Voltage (Typ) 220 V
Varistor Voltage (Max) 242 V
Series LT
Energy 11J
Package / Case Disc 7mm
Mfr Littelfuse Inc.
Maximum AC Volts 130 V
Number of Circuits 1
Package Tape & Reel (TR)
Maximum DC Volts 175 V