V130LT20BPX2855
Littelfuse Inc.
Producto No:
V130LT20BPX2855
Descripción:
VARISTOR 205V 6.5KA DISC 20MM
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 85°C (TA)
Varistor Voltage (Min) 190 V
Capacitance @ Frequency 1900 pF @ 1 MHz
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Varistor Voltage (Typ) 205 V
Varistor Voltage (Max) 220 V
Series LT
Energy 70J
Package / Case Disc 20mm
Mfr Littelfuse Inc.
Maximum AC Volts 130 V
Number of Circuits 1
Package Tape & Reel (TR)
Maximum DC Volts 175 V