V14MLA0805LNT
Littelfuse Inc.
Producto No:
V14MLA0805LNT
Descripción:
VARISTOR 18.1V 40A 0805
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA)
Varistor Voltage (Min) 15.9 V
Capacitance @ Frequency 320 pF @ 1 MHz
Mounting Type Surface Mount, MLCV
Product Status Active
Varistor Voltage (Typ) 18.1 V
Varistor Voltage (Max) 20.3 V
Series MLA
Energy 0.1J
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Mfr Littelfuse Inc.
Maximum AC Volts 10 V
Number of Circuits 1
Package Tape & Reel (TR)
Maximum DC Volts 14 V
Current - Surge 40 A