V150A24C500BG
Vicor Corporation
Producto No:
V150A24C500BG
Descripción:
DC DC CONVERTER 24V 500W
Guía del usuario
Operating Temperature -20°C ~ 100°C
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 200V
Voltage - Isolation 3 kV
Voltage - Output 1 24V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 4.60" L x 2.20" W x 0.62" H (116.8mm x 55.9mm x 15.7mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 20.83A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 100V
Series Maxi (500W)
Power (Watts) 500 W
Type Isolated Module
Package / Case Full Brick
Efficiency 88.5%