V150A28T500BS2
Vicor Corporation
Producto No:
V150A28T500BS2
Descripción:
DC DC CONVERTER 28V 500W
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 200V
Voltage - Isolation 3 kV
Voltage - Output 1 28V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 4.60" L x 2.20" W x 0.54" H (116.8mm x 55.9mm x 13.7mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 17.86A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 100V
Series Maxi (500W)
Power (Watts) 500 W
Type Isolated Module
Package / Case Full Brick
Efficiency 89.3%