V150B3V3E150BL2
Vicor Corporation
Producto No:
V150B3V3E150BL2
Descripción:
DC DC CONVERTER 3.3V 150W
Guía del usuario
Operating Temperature -10°C ~ 100°C
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 200V
Voltage - Isolation 3 kV
Voltage - Output 1 3.3V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.28" L x 2.20" W x 0.50" H (57.9mm x 55.9mm x 12.7mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 45.45A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 100V
Series MINI (150W)
Power (Watts) 150 W
Type Isolated Module
Package / Case 9-DIP Module
Efficiency 81%