V180ZU05P
Littelfuse Inc.
Producto No:
V180ZU05P
Fabricante:
Littelfuse Inc.
Descripción:
VARISTOR 180V 400A DISC 5MM
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 85°C (TA)
Varistor Voltage (Min) 162 V
Capacitance @ Frequency 100 pF @ 1 MHz
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Varistor Voltage (Typ) 180 V
Varistor Voltage (Max) 198 V
Series ZU
Energy 5J
Package / Case Disc 5mm
Mfr Littelfuse Inc.
Maximum AC Volts 110 V
Number of Circuits 1
Package Tape & Reel (TR)
Maximum DC Volts 153 V
Current - Surge 400 A