V20P550PL1T7
Littelfuse Inc.
Producto No:
V20P550PL1T7
Fabricante:
Littelfuse Inc.
Descripción:
RADIAL VARISTOR 20MM
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C (TA)
Varistor Voltage (Min) 819 V
Capacitance @ Frequency 300 pF @ 1 MHz
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Varistor Voltage (Typ) 910 V
Varistor Voltage (Max) 1.001 kV
Series UltraMOV™
Energy 370J
Package / Case Disc 20mm
Mfr Littelfuse Inc.
Maximum AC Volts 550 V
Features -
Number of Circuits 1
Package Tape & Reel (TR)
Maximum DC Volts 745 V