V250LC40BP
Littelfuse Inc.
Producto No:
V250LC40BP
Fabricante:
Littelfuse Inc.
Descripción:
VARISTOR 383.5V 6.5KA DISC 20MM
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 85°C (TA)
Varistor Voltage (Min) 354 V
Capacitance @ Frequency 1000 pF @ 1 MHz
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Varistor Voltage (Typ) 383.5 V
Varistor Voltage (Max) 413 V
Series LC
Energy 130J
Package / Case Disc 20mm
Mfr Littelfuse Inc.
Maximum AC Volts 250 V
Number of Circuits 1
Package Bulk
Maximum DC Volts 330 V