V250PA40A
Littelfuse Inc.
Producto No:
V250PA40A
Fabricante:
Littelfuse Inc.
Descripción:
VARISTOR 390V 6.5KA BASE MOUNT
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 85°C (TA)
Varistor Voltage (Min) 354 V
Capacitance @ Frequency 1000 pF @ 1 MHz
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Obsolete
Varistor Voltage (Typ) 390 V
Varistor Voltage (Max) 453 V
Series PA
Energy 130J
Package / Case Base Mount
Mfr Littelfuse Inc.
Maximum AC Volts 250 V
Number of Circuits 1
Maximum DC Volts 330 V