V300C3V3T50B2
Vicor Corporation
Producto No:
V300C3V3T50B2
Descripción:
DC DC CONVERTER 3.3V 50W
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 375V
Voltage - Isolation 3 kV
Voltage - Output 1 3.3V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.28" L x 1.45" W x 0.57" H (57.9mm x 36.8mm x 14.5mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 15.15A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 180V
Series MICRO (50W)
Power (Watts) 50 W
Type Isolated Module
Package / Case Quarter Brick
Efficiency 77.7%