V300C48C150BN2
Vicor Corporation
Producto No:
V300C48C150BN2
Descripción:
DC DC CONVERTER 48V 150W
Guía del usuario
Operating Temperature -20°C ~ 100°C
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 375V
Voltage - Isolation 3 kV
Voltage - Output 1 48V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.28" L x 1.45" W x 0.62" H (57.9mm x 36.8mm x 15.7mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 3.13A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 180V
Series MICRO (150W)
Power (Watts) 150 W
Type Isolated Module
Package / Case Quarter Brick
Efficiency 88.2%