V300C48H75BL
Vicor Corporation
Producto No:
V300C48H75BL
Descripción:
DC DC CONVERTER 48V 75W
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 375V
Voltage - Isolation 3 kV
Voltage - Output 1 48V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.28" L x 1.45" W x 0.65" H (57.9mm x 36.8mm x 16.5mm)
Product Status Obsolete
Current - Output (Max) 1.56A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 180V
Series MICRO (75W)
Power (Watts) 75 W
Type Isolated Module
Package / Case Quarter Brick
Efficiency 86%