V300C5E50BL3
Vicor Corporation
Producto No:
V300C5E50BL3
Descripción:
DC DC CONVERTER 5V 50W
Guía del usuario
Operating Temperature -10°C ~ 100°C
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 375V
Voltage - Isolation 3 kV
Voltage - Output 1 5V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.28" L x 1.45" W x 0.65" H (57.9mm x 36.8mm x 16.5mm)
Product Status Obsolete
Current - Output (Max) 10A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 180V
Series MICRO (50W)
Power (Watts) 50 W
Type Isolated Module
Package / Case Quarter Brick
Efficiency 81%