V321HC40
Littelfuse Inc.
Producto No:
V321HC40
Fabricante:
Littelfuse Inc.
Descripción:
VARISTOR 510V 40KA DISC 40MM
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 85°C (TA)
Varistor Voltage (Min) 459 V
Capacitance @ Frequency 3800 pF @ 1 MHz
Mounting Type Bolt Mount
Product Status Active
Varistor Voltage (Typ) 510 V
Varistor Voltage (Max) 561 V
Series HC
Energy 460J
Package / Case Disc 40mm, Formed Tabs
Mfr Littelfuse Inc.
Maximum AC Volts 320 V
Number of Circuits 1
Package Bulk
Maximum DC Volts 420 V