Hogar / Varistors, MOVs / V3.5MLA0805LNHAUTO
minImg
V3.5MLA0805LNHAUTO
Littelfuse Inc.
Producto No:
V3.5MLA0805LNHAUTO
Fabricante:
Littelfuse Inc.
Descripción:
VARISTOR 5.35V 40A 0805
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C (TA)
Varistor Voltage (Min) 3.7 V
Capacitance @ Frequency 1080 pF @ 1 MHz
Mounting Type Surface Mount, MLCV
Product Status Active
Varistor Voltage (Typ) 5.35 V
Varistor Voltage (Max) 7 V
Series Automotive, AEC-Q200, MLA AUTO
Energy 0.1J
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Mfr Littelfuse Inc.
Maximum AC Volts 2.5 V
Number of Circuits 1
Package Tape & Reel (TR)
Maximum DC Volts 3.5 V
Current - Surge 40 A