V36ZT80P
Littelfuse Inc.
Producto No:
V36ZT80P
Fabricante:
Littelfuse Inc.
Descripción:
VARISTOR 36V 2KA DISC 20MM
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 85°C (TA)
Varistor Voltage (Min) 32.4 V
Capacitance @ Frequency 12000 pF @ 1 MHz
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Varistor Voltage (Typ) 36 V
Varistor Voltage (Max) 39.6 V
Series ZT
Energy 160J
Package / Case Disc 20mm
Mfr Littelfuse Inc.
Maximum AC Volts 23 V
Number of Circuits 1
Package Tape & Reel (TR)
Maximum DC Volts 28 V