V390RA16
Littelfuse Inc.
Producto No:
V390RA16
Fabricante:
Littelfuse Inc.
Descripción:
VARISTOR 390V 4.5KA RADIAL BOX
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C (TA)
Varistor Voltage (Min) 351 V
Capacitance @ Frequency 500 pF @ 1 MHz
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Varistor Voltage (Typ) 390 V
Varistor Voltage (Max) 429 V
Series RA
Energy 72J
Package / Case Radial, Box
Mfr Littelfuse Inc.
Maximum AC Volts 250 V
Number of Circuits 1
Package Bulk
Maximum DC Volts 330 V