Honeywell Sensing and Productivity Solutions
Producto No:
V3L-2436
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
SWITCH SNAP ACTION SPDT 5A 125V
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$46.265
$46.265
10
$40.4833
$404.833
25
$37.01352
$925.338
50
$34.70027
$1735.0135
100
$32.965285
$3296.5285
250
$31.808622
$7952.1555
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Position | 0.600" (15.2mm) |
| Operating Temperature | - |
| Release Force | - |
| Ingress Protection | - |
| Termination Style | Solder Lug |
| Actuator Type | Lever, Straight |
| Current Rating (Amps) | 5A (AC) |
| Circuit | SPDT |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Mechanical Life | - |
| Product Status | Active |
| Series | V3L |
| Switch Function | On-Mom |
| Operating Force | 198gf |
| Overtravel | 0.160" (4.06mm) |
| Voltage Rating - AC | 125 V |
| Electrical Life | - |
| Mfr | Honeywell Sensing and Productivity Solutions |
| Pretravel | 0.200" (5.1mm) |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Differential Travel | 0.055" (1.4mm) |